Wielobranżowy spis firm
Robtom - robtomspzoo.com

Robtom - robtomspzoo.com

Robtom - robtomspzoo.com

Na większości placów budowy i w trakcie prac konserwacyjnych konieczne jest zastosowanie rusztowań elewacyjnych, a ich dzierżawienie przeważnie stanowi pokaźną część kosztów inwestycji. Z tego powodu warto mieć świadomość, czym powinno cechować się profesjonalne przedsiębiorstwo oferujące montaż rusztowań.

Robtom to firma wynajmująca rusztowania. Po pierwsze należałoby zapoznać się z pełną ofertą przedsiębiorstwa. Najbardziej dogodną opcją jest wybranie firmy, której usługi są tak kompleksowe, by nie angażować kilku różnych podmiotów. Wybranie jednej firmy do dzierżawy, transportu oraz montażu oznacza ograniczenie wysiłku logistycznego i oszczędności. Dzięki tej decyzji nie będzie powodu, aby martwić się o jakikolwiek element powiązany z pracami, w tym własnoręczny transport rusztowań. Warto mieć świadomość, że niektóre firmy, takie jak Robtom sp. z o.o., świadczą nawet usługi w zakresie prac elewacyjnych.

Istotnym kryterium wyboru firmy, której domeną jest dzierżawa rusztowań elewacyjnych, wydaje się fachowość jej pracowników. Nie chodzi tu tylko o tych, co na placu budowy będą stawiać konstrukcję. Ze specjalistami powinno się mieć do czynienia na każdym etapie współpracy z przedsiębiorstwem: od początku, aż po podpisanie protokołu odbioru, wykonanego przez pracownika z odpowiednimi uprawnieniami. Oprócz tego, w toku wynajmu będziemy w kontakcie z m.in. konsultantem, który wyceni usługę. Uznane firmy na rynku oferują też fachowe doradztwo, tak w zakresie samego sprzętu, jak też przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy.

Równie ważne co sprawna ekipa jest to, czy przedsiębiorstwo posiada wszelkie wymagane przez prawo uprawnienia oraz atesty. Warto też zaufać firmom zatrudniającym wyszkolonych monterów, którzy mogą pochwalić się doświadczeniem oraz zdobytymi uprawnieniami.

Normy to jednak tylko jedna strona medalu. Drugą są właściwie dobrane części oraz solidne ich połączenie. Niezależnie od typu rusztowań, powinny one przechodzić niezbędne przeglądy.

Mogłoby się wydawać, że materiał czy marka rusztowań nie mają większego znaczenia. Nie jest to prawdą. Obecnie na przykład szeroko używane są rusztowania aluminiowe, które charakteryzują się odpornością oraz lekkością. Należą do nich przykładowo rusztowania Plettac czy Layher produkty naprawdę sprawdzonych liderów na rynku. Jeśli przedsiębiorstwo oferujące wynajem rusztowań właściwie je konserwuje oraz dokonuje przeglądów, sprzęt nie ma prawa zawieść, nawet w niekorzystnych warunkach. Ponadto, systemy znanych marek zazwyczaj są przyjazne w montażu, co wpływa na czas robót.

Jeszcze jedną cechą renomowanego przedsiębiorstwa wynajmującego oraz wykonującego montaż rusztowań jest dotrzymywanie terminów. Każda osoba działająca w branży budowlanej najlepiej wie, że czas to pieniądz. Opóźnienia przeważnie przekładają się na wymierne straty i nerwowość wokół inwestycji. Dlatego uznane firmy, jak np. Robtom sp. z o.o., nie pozwalają sobie na lekceważenie uzgodnionych terminów. Ich pracownicy rozumieją, że trzeba skonstruować optymalny harmonogram pracy. Dzięki temu żadna ze stron nie naraża się na straty będące wynikiem poślizgu.

Montaż rusztowań powinien też być po prostu szybki. Na to z kolei wpływa fachowość wykonawcy, doświadczenie, typ rusztowań itp. Można podkreślić, że niektóre z firm (np. Plettac) podają do informacji, ile m2 może kosztować specjalista. Wartości skrajne są jednak bardzo szerokie, nie tylko dlatego, że każda budowa różni się od innych. Nie mniej ważny jest demontaż rusztowań. Powinien być przeprowadzony w zgodzie z harmonogramem, szybko i skutecznie, tak, by nie przeszkadzać w kolejnych etapach prac.

Trzeba powiedzieć, że rusztowania używane są w bardzo różnych sytuacjach, a wznoszenie wysokościowców jest tylko przykładem ich zastosowań. Dobra firma doceni każdego klienta. Bez znaczenia, czy ma z nim wznosić centrum handlowe, czy odnawiać sufit w wysokiej hali. Docenia również lojalność. Choćby atrakcyjnymi rabatami dla powracających klientów.

ROBTOM

Ogrodowa, 55a, Pyrzyce, 74-200, PL

Telefon: + 48 506 023 511

© 2003 oswiata-lingwista.edu.pl